Jdi na obsah Jdi na menu
 


Raven

26. 7. 2007

Jméno: Scott Levy
Přezdívka: K-Kwik, K-Krush
Narozen: 8. 9. 1962, Short Hills, New Jersey
Výška: 6'2
Váha: 230
Tituly: ECW: World Heavyweight Title (3),
World Tag Team Titles (2)
WCW: Light Heavyweight Title, U.S. Heavyweight Title, Tag Team Titles WWF: Hardcore Title (2)


Scott Levy se narodil 8. září 1962 v Short Hills ve státě New Jersey. Profesionální wrestlingovou kariéru začal v PNCW (Pacific Northwest Championship Wrestling), kde pracoval v letech 1989 – 1990 jako Scotty the Body. Během té doby získal Tag Team Titles, Tv Title a Heavyweight Title.
Roku 1992 přestoupil Scott do WCW a jako Scotty Flamingo získal Light Heavyweight Tilte porážkou Briana Pillmana. Po pěti týdnech o něj ovšem přišel, když nad ním zvítězil Brad Armstrong.
V roce 1993 vytvořil Scott tým spolu s Brianem Christopherem v USWA a získali Tag Team Titles. Potom přijal nabídku tehdejší WWF a pracoval tu ne jako wrestler, ale jako manažer. Pod přezdívkou Johny Polo byl manažerem týmu The Quebecers, který získal WWF Tag Team Titles. O rok později ovšem WWF opustil, když mu nabídla místo úředníka a on o práci za stolem nestál.

V roce 1995, kdy ECW byla ještě Eastern Championship Wrestling, uvedl Stevie Richards Ravena jako předzvěst vytvoření Extreme Federation. Během svého tříletého působení zde získal Scott Tag Team Titles spolu se Stevie Richardsem, zformoval stable známou pod jménem Raven´Nest, byl držitelem ECW Heavyweight Title a měl historický zápas v kleci („Chair Shot Heard´Round the World“) se svým velkým rivalem Tommy Dreamerem. ECW definitivně opustil v dubnu 1997.
V červenci téhož roku debutoval Raven ve WCW, Richards ho brzy následoval a „Raven´s Flock „ byli na světě. Raven přinesl do WCW wrestlingový styl no-holds-barred a všechny jeho zápasy byly „under Raven´s Rules“…
Hned při svém prvním zápase v srpnu porazil právě Stevena Richardse. Raven začal rozšiřovat „Flock“, po Billy Kidmanovi přišel ještě Perry Saturn a Sick Boy. Zde začal známý feud s Chrisem Benoit, do něhož se později zapojil ještě DDP.
V lednu 1998 Chris Benoit Ravena porazil, když ho donutil vzdát zápas použitím svého pověstného Crippler Crossface.
V březnu téhož roku se uskutečnil zápas o U.S.Title mezi Ravenem, Benoitem a DDP, ve kterém nakonec zvítězil posledně jmenovaný, když Ravena prohodil stolem. V dubnu se ovšem Ravenovi zdařila odveta, porazil DDP a získal U.S. Heavyweight Title. Velmi brzy mu ho ovšem sebral tehdejší „mazánek“, ve WCW protěžovaný Bill Goldberg.
Během roku 1998 se rozhořel feud mezi samotnými členy Flock a vyústil v zápas mezi Ravenem a Perry Saturnem o jejich další existenci. Saturn vyhrál a Raven upadl do těžké deprese nad jejich rozpadem, odmítal dále pracovat a nechtěl se objevovat v ringu. V prosinci ho jeho matka vzala k sobě do Palm Beach, aby se ve společnosti své sestry a přátel trochu vzpamatoval.
V únoru 1999 ovšem Raven přiznal Kanyonovi, že jeho pětiměsíční deprese byla jen hra pro matku a že se cítí
naprosto fit. Znovu se spojil se Saturnem a získali spolu Tag Team Titles. Raven pak ale utrpěl zranění, které ho vyřadilo z akce. WCW opustil po zákulisní konfrontaci s Ericem Bischoffem a vrátil se zpět do ECW. Vytvořil tým se svým bývalým soupeřem Tommy Dreamerem a získali titul.
V srpnu 2000 potom ECW opustil a začal pracovat ve WWF. Debutoval zde v září při Unforgiven PPV, kdy za asistence Tazze porazil Jerry Lawlera. Za celou dobu svého působení ve WWE získal Raven pouze dvakrát Hardcore Title a jinak neměl šanci vyniknout v nějakém výraznějším zápase. Stalo se mu totéž, co mnoha jiným kvalitním borcům v této Federaci, jeho talent byl uspán a Raven odsunut do druhé garnitury wrestlerů, kteří jsou užíváni jedině tak při eliminačních zápasech s dalšími devatenácti….
Jeho odchod do NWA-TNA v roce 2003, byl jedině správná volba a zařadil se tu hned mezi špičku.
Jasným důkazem jeho kvalit bylo vystoupení v ROH, 28. listopadu 2003 ve Fairfieldu, kde vybojoval zápas „The Lottery From Hell“ s CM Punkem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář